• ŠKD

• ŠKD 2017/2018

Detský spoločenský ples

25.1.2018 sa v našej škole uskutočnil I. ročník Detského spoločenského plesu detí zo ŠKD v ZŠ, Slovinky 71 pod vedením vychovávateľky p. Lívie Susovej. Vynikajúca myšlienka nadchla deti už od začiatku, veľmi sa na túto spoločenskú udalosť tešili a niektoré sa nevedeli dočkať, kedy konečne príde táto veľká chvíľa:)

Detský ples otvorila úvodným slovom vychovávateľka ŠKD p. Lívia Susová. Privítala prítomných rodičov detí ŠKD, hostí zo ZUŠ Krompachy a samozrejme deti z ŠKD. Všetkým krátko priblížila termín spoločenské tance a za zvukov znejúcej hudby postupne prichádzali páry, ktoré sa prítomným predstavili, vzájomne si odovzdali darčeky a usadili sa. Nasledovalo niekoľko ukážok spoločenských tancov v podaní žiakov ZUŠ Krompachy, ktorí prítomným predviedli čaču, tango, polku i valčík.

Tanečná zábava sa rozprúdila, všetky deti sa zabávali. Počas tejto akcie bolo postarané aj o pitný režim a občerstvenie, veľká vďaka patrí rodičom detí, ktorí pripravili chutné koláčiky a p. Borženskej, ktorá pre deti napiekla šišky. Všetkým veľmi chutilo.

Veríme, že sa takáto akcia zopakuje aj na budúci rok a postupne sa realizácia detského plesu stane pravidelnou súčasťou života našej školy.

PaedDr. Lenka Dzuriková

riaditeľka ZŠ, Slovinky 71

ŠKD 2016/2017

DEŇ MATIEK V ŠKD

Pri príležitosti Dňa matiek naše deti z ŠKD zhotovili a osobne odovzdali darčeky pre mamičky pracujúce na OÚ v Slovinkách. Takúto malú pozornosť pripravili pod vedením vychovávateľky ŠKD p. Lívie Susovej. Aj takouto formou chceli vyjadriť svoje veľké ĎAKUJEM:)

Marec mesiac knihy

Dopravná výchova v ŠKD

Zimné radovánky v ŠKD

Dňa 13.1. 2017 sme využili krásnu nádielku snehu a zimné radovánky sa mohli začať.

Nenáročný terén pred budovou školy sa zaplnil deťmi, ktoré sa postupne menili na malých snehuliačikov. Súťaživosť
          v kĺzaní nemala konca kraja. Ale ako sa vraví, v najlepšom treba prestať a tak to aj bolo. Šťastní a vyšantení sme sa všetci vrátili do ŠKD, kde sme urobili vyhodnotenie akcie. Nezabudli sme ani na teplý čajík :)

Tak opäť nabudúce.

Deti z ŠKD

Vianoce, Vianoce prichádzajú ...

... a prišli aj k nám - takto sme si spoločne vyzdobili ŠKD a pripravili program na besiedku.

Ďakujem všetkým

Susová Lívia

Mikulášska diskotéka

Mikulášska diskotéka v ŠKD, ktorá sa uskutočnila 8.12.2016 mala veľký ohlas. Pekne pripravená miestnosť, privítanie Mikuláša medzi deťmi, bohatý program, ktorý si pripravili deti za pomoci pani vychovávateľky Susovej. Zaujímavosťou bola svietiaca - blikajúca lampa v trupe snehuliaka.

Atmosféra bola výborná a už teraz sa všetci tešíme na ďalšieho Mikuláša.

Lívia Susová

vychovávateľka

VÝSTAVA jesenných plodov

V mesiaci november sa v našej škole uskutočnila výstava jesenných plodov. Žiaci využili svoju tvorivosť a fantáziu
          a vytvorili krásne práce.

Meno Trieda Práca
          Stana Filip IV. Svetlonos
          Stehlík Bruno V. Ježko na jesennej prechádzke
          Šefčíková Ema II. Jesenná ikebana
          Rimská Nina-Sofia II. Veselé zvieratká

Murárová Katarína

Semanová Timea

Žrobeková Veronika

V. Čarovná jeseň
          Kubovčík Ivan III.

Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili a teším sa na ďalšie spoločné aktivity.

Lívia Susová

vychovávateľka