| Názov školy | Základná škola Slovinky |
| Adresa školy | Slovinky 71, 053 40 |
| Telefón | 0534472185 |
| zsslovinky@zsslovinky.edu.sk | |
| WWW stránka | www.zsslovinky.edu.sk |
| Zriaďovateľ | Obecný úrad Slovinky |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Jana Kolářová | 0534298185 | ||
| ZRŠ | Mgr. Agnesa Jarošíková | 0534472185 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Jozef Mnich | 0534452586 |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Karolína Stehlíková | 0534472185 |
| Mgr. Adriana Parimuchová | 0534472185 | |
| ostatní zamestnanci | Iveta Böhmerová | 0534451404 |
| zástupcovia rodičov | Anna Rybárová | 0534472657 |
| zástupca zriaďovateľa | Michal Pačan | 0534470294 |
| Ladislav Fryc | 0534471219 |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ - 1.-4. roč. | Mgr. Mária Mníchová | predmety 1.-4. roč. |
| PK - 5.-9. roč. | Mgr. Karolína Stehlíková | predmety 5.-9. roč. |
| Trieda | Počet žiakov | Chlapcov | Dievčat |
|---|---|---|---|
| I. | 19 | 8 | 11 |
| II. | 25 | 10 | 15 |
| III. | 22 | 14 | 8 |
| IV. | 25 | 15 | 10 |
| V. | 28 | 14 | 14 |
| VI. | 26 | 14 | 12 |
| VII. | 22 | 11 | 11 |
| VIII. | 24 | 13 | 11 |
| IX. | 14 | 8 | 6 |
| Prvý ročník | Spolu | |
|---|---|---|
| Počet žiakov | 19 | 19 |
| Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 2 | 8 | 5 | 3 | 0 | 18 |
| prijatí | 2 | 8 | 5 | 3 | 0 | 18 |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 0 | 100 |
| Trieda | Cps | D | EV | F | HV | CH | Ch-B | M | NV | NJ | OV | Pc | PV | Pr | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | |||||||||||||||
| II. | 0,00 | 1,60 | 0,00 | ||||||||||||
| III. | 0,00 | 2,10 | 0,00 | 0,00 | 1,86 | ||||||||||
| IV. | 0,00 | 2,35 | 0,00 | 0,00 | 1,96 | ||||||||||
| V. | 2,07 | 0,00 | 2,61 | 0,00 | 2,06 | 2,11 | |||||||||
| VI. | 0,00 | 2,58 | 0,00 | 2,81 | 0,00 | 2,88 | 0,00 | 2,65 | 0,00 | 2,42 | |||||
| VII. | 2,55 | 0,00 | 2,95 | 0,00 | 2,86 | 0,00 | 2,77 | 0,00 | 2,32 | ||||||
| VIII. | 2,46 | 0,00 | 2,79 | 0,00 | 2,92 | 0,00 | 3,04 | 0,00 | 2,88 | 0,00 | 2,17 | ||||
| IX. | 1,79 | 0,00 | 2,29 | 0,00 | 2,64 | 2,57 | 0,00 | 2,14 | 0,00 | 0,00 | 1,79 |
| Trieda | Prv | RJ | SJL | Spr | TchV | TV | Vl | VV | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,00 | ||||||||
| II. | 1,44 | 1,80 | 1,04 | 0,00 | 0,00 | ||||
| III. | 2,14 | 1,00 | 0,00 | 2,00 | 0,00 | ||||
| IV. | 2,39 | 1,09 | 0,00 | 2,57 | 0,00 | ||||
| V. | 3,50 | 2,75 | 1,04 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 2,39 | ||
| VI. | 2,92 | 1,15 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 2,54 | |||
| VII. | 2,95 | 1,18 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 2,50 | |||
| VIII. | 2,88 | 1,25 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 2,46 | |||
| IX. | 2,36 | 1,07 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 1,50 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. | 19 | 18 | 1 | 0 |
| II. | 25 | 25 | 0 | 0 |
| III. | 21 | 20 | 1 | 0 |
| IV. | 23 | 23 | 0 | 0 |
| V. | 28 | 25 | 3 | 0 |
| VI. | 26 | 24 | 2 | 0 |
| VII. | 22 | 21 | 1 | 0 |
| VIII. | 24 | 24 | 0 | 0 |
| IX. | 14 | 14 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 19 | 1823 | 95,95 | 1706 | 89,79 | 117 | 6,16 |
| II. | 25 | 1881 | 75,24 | 1821 | 72,84 | 60 | 2,40 |
| III. | 21 | 1374 | 65,43 | 1364 | 64,95 | 10 | 0,48 |
| IV. | 23 | 2240 | 97,39 | 2140 | 93,04 | 100 | 4,35 |
| V. | 28 | 2592 | 92,57 | 2565 | 91,61 | 27 | 0,96 |
| VI. | 26 | 2372 | 91,23 | 2033 | 78,19 | 339 | 13,04 |
| VII. | 22 | 2616 | 118,91 | 2385 | 108,41 | 231 | 10,50 |
| VIII. | 24 | 1890 | 78,75 | 1869 | 77,88 | 21 | 0,88 |
| IX. | 14 | 1382 | 98,71 | 1320 | 94,29 | 62 | 4,43 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Celoslovenský priemer |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 14 | 84,5 | 81,2 |
| Monitor MAT | 14 | 65,2 | 61,4 |
| Komparo SJL | 14 | 61,6 | 58,1 |
| Komparo MAT | 14 | 55,7 | 47,7 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| Iné ( uveďte ) |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Cestujeme po svete | 6 | 1 | 2 |
| Chemicko-biologické praktiká | 8 | 1 | 2 |
| Práca s počítačom | 9 | 1 | 1 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| 2 | VII | Slovenský jazyk a literatúra | 6 |
| 2 | VIII | Matematika | 5 |
| 2 | IX | Matematika | 6 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 19 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 186 | 1 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 9 | 205 | 1 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 10 | 4 | 10 | 3,47 |
| DPP | 6 | 2 | 3,51 | 1,8 |
| Znížený úväzok | 3 | 4 | 0,51 | 3,27 |
| ZPS | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Na dohodu | 11 | 8 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 15 | 15 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 | 16 | 16 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| V | Výtvarná výchova | 2 |
| V | Technická výchova | 1 |
| V | Telesná výchova | 2 |
| VI | Občianska výchova | 1 |
| VI | Výtvarná výchova | 1 |
| VI | Technická výchova | 1 |
| VI | Telesná výchova | 2 |
| VII | Občianska výchova | 1 |
| VII | Telesná výchova | 2 |
| VII | Tecnická výchova | 1 |
| VII | Výtvarná výchova | 1 |
| VIII | Technická výchova | 1 |
| VIII | Výtvarná výchova | 1 |
| VIII | Telesná výchova | 2 |
| IX | Hudobná výchova | 1 |
| IX | Výtvarná výchova | 1 |
| IX | Technická výchova | 1 |
| IX | Telesná výchova | 2 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 7 | |
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | 3 | |
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické | ||
| priebežné | 3 | |
| rozširujúce | 1 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Internetová vedomostná olympiáda | 1 | 7.-10. miesto | |||
| Biblická oplympiáda grek.kat. | 3 | 1.miesto | 3.miesto | ||
| Biblická olympiáda rím.kat. | 3 | 3.miesto | |||
| Výtvarná biblická súťaž | 1 | 1.miesto | |||
| Astronomický seminár | 1 | 7. miesto |
- v mesiaci úcty k starším príprava slávnostnej akadémie
- v decembri účasť žiakov na vianočnej besiedke
- vydávanie školského časopisu ZEEŠKÁRIK
- príspevky do obecného novín : Slovinský spravodaj
- účasť žiakov na športových súťažiach
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie.
Škola je zapojená do projektu "Zdravá škola".
- podpora mliečneho programu SABI
- ovocný a zeleninový deň
- kontrola čistoty tried
- vychádzky do prírody, čistenie chodníkov a studničiek
ESF - SOP ĽZ - 1 rok
- profesijné poradenstvo pre žiakov 8. a 9. ročníka
- profesijné poradenstvo pre žiakov končiacich v nižších ročníkoch
- profesijné poradenstvo pre žiakov zo znevýhodneného prostredia
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 2002
Druh inšpekcie: Komplexná inšpekcia
Výchovno- vyučovací proces prebieha vo vyhovujúcich učebniach. Na vyučovanie telesnej výchovy a mimoškolskú činnosť žiaci využívajú telocvičňu, ktorá je v dobrom stave. Školské ihrisko je potrebné upraviť a dokúpiť športové náradie. Je potrebné rozšíriť učebňu výpočtovej techniky a dovybaviť novými počítačmi.Na škole chýba jazyková učebňa. Škola nemá vlastnú školskú jedáleň, žiaci a personál sa stravujú v materskej škole. Učebné pomôcky sú zastaralé, je potrebné ich inovovať. Súčasný stav po rekonštrukcii školy je veľmi dobrý, pri zmene palivovej základne, výmene okien a zateplení stropu sa preinvestovalo 6,8 milióna slovenských korún v rámci projektu z Európskeho sociálneho fondu. Je potrebné ešte zrekonštruovať sociálne zariadenia a výmenu strešnej krytiny. Dokúpiť školský nábytok a nové učebné pomôcky.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov / priloženie Správy o hospodárení za rok 2005/
Dotácia zo štátneho rozpočtu : - 5 857 tisíc v členení 4 475 tisíc - mzdy a poistné, 1 382 tisíc prevádzka školy
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
9 tisíc - príspevok rodičov za ŠKD
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
Finančný príspevok za vzdelávacie poukazy 144 tisíc
12 tisíc - energie
41 tisíc - nákup materiálu / nákup počítačov do učebne/
91 tisíc - služby - mzdy na dohody za vedenie krúžkov
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
3 tisíc - za prenájom telocvične v použití na materiál (učebné pomôcky,kancelárske potreby a iný materiál )
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
30 tisíc - sponzorký príspevok použitý na údržbu a opravu bleskozvodov, opravu podlahy
Hlavným cieľom školy v tomto školskom roku bolo skvalitniť výchovno- vyučovací proces využívaním nových foriem a metód práce na vyučovacích hodinách a nových prístupov ku žiakom, čím sa edukačný proces orientoval na rozvoj tvorivosti žiakov. Pedagogickí pracovníci absolvovali odborno - metodické školenia a venovali sa samoštúdiu na aktuálne témy. Získané vedomosti zo školenia IKT boli využívané na vyučovacích hodinách v jednotlivých predmetov pre rozvoj počítačových zručnosti žiakov.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Vo vyučovacom procese:
- pokračujeme v prehlbovaní demokratizácie a humanizácie vzdelávania
- postupné využívame IKT
- zavádzame aktivizujúce formy práce
- presadzujeme prepojenie vzdelávania s praxou
- vytvárame väčší priestor pre tvorivosť žiakov a pedagógov
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
- posilniť oblasť prípravy pedagog. pracovníkov pre modernizáciu vyučovacieho procesu
- zvyšovať kvalifikovanosť a odbornosť vyučovania vých. predmetov
- komplexne riešiť problematiku žiakov z menej podnetného prostredia
Vzdelávací proces sa orientoval na skvalitňovanie odbornej prípravy žiakov pre efektívny výkon povolania, pre výber správnej školy v súlade s potrebami spoločnosti. Pozitívnym krokom pre profesijnú orientáciu žiakov sú aktivity prebiehajúceho projektu SOP ĽZ " Profesijná orientácia žiakov základnej školy " . V rámci tohto projektu bolo zrealizovaných mnoho aktivít pre žiakov končiacich školskú dochádzku na základnej škole vrátane komplexného diagnostikovania žiakovej osobnosti, jeho profesijného vývinu. Poradenská činnosť pre žiakov sa realizovala v súlade s cieľmi projektu, nadväzujúc na potreby aktuálneho a perspektívneho trhu práce. Individuálny prístup sa volil hlavne pre žiakov rómskeho etnika a pre žiakov končiacich povinnú školskú dochádzku v nižších ročníkoch..
V pláne práce školy sme brali do úvahy dodržiavanie psychohygienických zásad vo výchovno - vyučovacom procese a mimoškolskej činnosti.
Rozvrh hodín bol zostavený tak, aby zaradenie jednotlivých vyučovacích hodín zohľadňovalo princíp dodržiavania psychhygienických zásad. Obsahovo príbuzné predmety nenasledovali za sebou. Predmety s dvojhodinovou dotáciou boli zaradené s najmenej jednodňovou pauzou.
Prestávky medzi vyučovacími hodinami časovo zodpovedali normám určeným pre oddych žiakov,
Zadávanie domácich úloh žiakom bolo v súlade so psychologickými zásadami.
Pri písaní písomných prác sa zohľadňovala primeraná zaťaženosť žiakov.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Anglický jazyk | 23 | 2 |
| Žurnalisticky | 21 | 1 |
| Basketbal | 38 | 2 |
| Dramaticky | 22 | 1 |
| Hokejbal | 22 | 1 |
| Prirodovedny | 21 | 1 |
| Výpočtová technika | 90 | 7 |
| Spevácky | 15 | 1 |
| Turistický | 27 | 1 |
- konzultácie rodičov a žiakov s výchovným poradcom
- zasadnutia Rodičovskej rady
- rodičovské združenia
- neformálne stretnutia rodičov s učiteľmi
- konzultácie rodičov žiakov prvého ročníka s tr. učiteľkou (mesačne)
-úzka spolupráca vedenia školy a rodičovskej rady
-úzka spolupráca vedenia školy so školskou radou
- dobrá spolupráca so zriadovateľom
- dobrá spolupráca školy s Farským úradom grécko-katolíckej a pravoslávnej cirkvi v Slovinkách pri výchove a vzdelávaní žiakov
Vypracovala: Mgr. Jana Kolářová
V Slovinkách, 13. septembra 2006
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 10.10.2006
Rada školy zobrala správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za rok 2005/2006 na vedomie a súhlasí s obsahom predloženej správy.
Powered by aSc EduPage