| Názov školy | Základná škola Slovinky |
| Adresa školy | Slovinky 71, 053 40 |
| Telefón | 0534298185 |
| zsslovinky@zsslovinky.edu.sk | |
| WWW stránka | www.zsslovinky.edu.sk |
| Zriaďovateľ | Obecný úrad Slovinky |
| Priezvisko, meno | ||
|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Karolína Stehlíková | zsslovinky@zsslovinky.edu.sk |
| ZRŠ | PaedDr. Lenka Dzuriková | zsslovinky@zsslovinky.edu.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Jozef Mnich | 0534452586 |
| pedagogickí zamestnanci | Lívia Susová | |
| Mgr. Slávka Michňová | ||
| ostatní zamestnanci | Mária Dulinová | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Anna Krajňáková | |
| zástupca zriaďovateľa | Jozef Seman |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ - 1.-4. roč. | Mgr. Mária Mníchová | predmety 1.-4. roč. |
| PK - 5.-9. roč. | Mgr. Adriana Parimuchová | predmety 5.-9. roč. |
Počet žiakov školy: 176
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 10 | 14 | 21 | 20 | 22 | 20 | 24 | 23 | 20 | 174 |
| z toho ŠVVP | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 |
| z toho v ŠKD | 2 | 1 | 5 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6. 2010: 20 / 7
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2010: 17 / 6
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 4 / 2
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2010
| 4. roč. | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 20 | 23 |
| Gym 4.roč | SOŠ | Spolu | |
|---|---|---|---|
| prihlásení | 8 | 15 | 23 |
| prijatí | 8 | 15 | 23 |
| % úspešnosti | 100 | 100 |
| Trieda | Aj | Bio | D | Ev | F | Ge | Hv | Ch | Iv | I | M | Nv | Nj | On | Ov |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I | 1 | 1,2 | |||||||||||||
| II | 1,64 | 1,14 | 2,07 | ||||||||||||
| III | 1,09 | 1,91 | |||||||||||||
| IV | 1,15 | 1,95 | |||||||||||||
| V | 1,91 | 2,29 | 1,52 | 2,76 | 1,62 | 1,71 | 2,86 | 2,3 | 1,95 | ||||||
| VI | 2 | 2,75 | 1,9 | 2,7 | 2,5 | 1 | 2,75 | 1,3 | 2,7 | 2,55 | 1,45 | ||||
| VII | 2,21 | 2,92 | 1,04 | 2,88 | 2,88 | 1,96 | |||||||||
| VIII | 2,17 | 2,74 | 1,48 | 2,74 | 3 | 2,21 | 2,3 | ||||||||
| IX | 1,45 | 1,95 | 1 | 2,1 | 2,15 | 2 | 1,3 |
| Trieda | Pv | Pr | P | Rv | Rj | Sj | Spr | Tch | Tv | Tv | V | Vv | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I | 1 | 1,3 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| II | 1,86 | 2,21 | 1 | 1,14 | 1,86 | 1,36 | |||||||
| III | 1,05 | 2 | 2,32 | 1 | 1,09 | 1,95 | 1,05 | ||||||
| IV | 1,05 | 1,8 | 1,9 | 1,05 | 1,05 | 2,1 | 1,1 | ||||||
| V | 2,57 | 1,19 | 1,29 | 1,1 | 1,76 | ||||||||
| VI | 2,25 | 2,95 | 1,1 | 1,15 | 1,05 | 1,55 | |||||||
| VII | 2,71 | 2,92 | 1,21 | 1,17 | 1,17 | 1,92 | 2,67 | ||||||
| VIII | 2,91 | 2,89 | 3,04 | 1 | 1,13 | 1,55 | 1,87 | 2,74 | |||||
| IX | 1,9 | 1,33 | 2,25 | 1 | 1,05 | 1 | 1,45 | 1,65 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I | 10 | 10 | 0 | 0 |
| II | 14 | 14 | 0 | 0 |
| III | 22 | 21 | 1 | 0 |
| IV | 20 | 20 | 0 | 0 |
| V | 22 | 19 | 2 | 1 |
| VI | 20 | 18 | 2 | 0 |
| VII | 24 | 21 | 3 | 0 |
| VIII | 23 | 23 | 0 | 0 |
| IX | 20 | 20 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I | 10 | 555 | 50,45 | 555 | 50,45 | 0 | 0,00 |
| II | 14 | 1072 | 76,57 | 1067 | 76,21 | 5 | 0,36 |
| III | 22 | 1589 | 72,23 | 1584 | 72,00 | 5 | 0,23 |
| IV | 20 | 1554 | 77,70 | 1554 | 77,70 | 0 | 0,00 |
| V | 22 | 3364 | 152,91 | 2464 | 112,00 | 900 | 40,91 |
| VI | 20 | 2272 | 113,60 | 2207 | 110,35 | 65 | 3,25 |
| VII | 24 | 3240 | 135,00 | 2547 | 106,13 | 693 | 28,88 |
| VIII | 23 | 3425 | 148,91 | 3389 | 147,35 | 36 | 1,57 |
| IX | 20 | 2338 | 116,90 | 2335 | 116,75 | 3 | 0,15 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % |
|---|---|---|
| Monitor SJL | 20 | 74,5 |
| Monitor MAT | 20 | 70,2 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | ||||
| SKVP | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Cvičenia zo slovenského jazyka | 8 | 1 | 1 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| Pre 5. - 9. roč. variant 2 | VII. | slovenský jazyk | 1 |
| Pre 5. - 9. roč. variant 2 | VIII. | matematika | 1 |
| Pre 5. - 9. roč. variant 2 | IX. | prírodopis | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 10 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 164 | 4 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 9 | 174 | 4 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. |
|---|---|---|
| TPP | 16 | 5 |
| DPP | 2 | 1 |
| ZPS | 0 | 2 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 15 | 15 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| SPOLU | 0 | 16 | 16 |
Vzhľadom na personálne obsadenie školy nebolo možné zabezpečiť 100% kvalifikovanosť výučby chémie, výchovných predmetov, hlavne technickej výchovy, občianskej výchovy, hudobnej výchovy a telesnej výchovy. Kvalifikovanosť hudobnej výchovy na II. stupni spravidla zabezpečujeme výpomocou učiteľov z I. stupňa.
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| VIII | Chémia | 2 |
| IX | Chémia | 2 |
| IX | Technická výchova | 1 |
| VII | Telesná výchova | 2 |
| VI | Telesná výchova | 2 |
| V | Telesná výchova | 2 |
| VII | Hudobná výchova | 1 |
| VIII | Telesná výchova | 2 |
| IX | Telesná výchova | 2 |
| VII | Hudobná výchova | 1 |
| VIII | Hudobná výchova | 1 |
| IX | Hudobná výchova | 1 |
| V | Technická výchova | 1 |
| VI | Technická výchova | 1 |
| VII | Technická výchova | 1 |
| VIII | Technická výchova | 1 |
| VI | Hudobná výchova | 1 |
| V | Hudobná výchova | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 6 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 2 | |
| doplňujúce pedagogické | 1 |
vzdelávacie poukazy : vydané 174, prijaté 146
kultúrne poukazy vydané 190
príspevky do obecných novín
návšteva výchovných koncertov
beseda s príslušníkom Policajného zboru
beseda s psychologičkami - téma šikanovanie
zápis žiakov do 1.ročníka
účasť žiakov na športových súťažiach
kultúrny deň MDD
školské výlety a exkurzie
ovocný a zeleninový deň - príprava šalátov
týždeň boja proti drogám
webová stránka - pravidelné informácie o dianí v škole
otvorená škola - oblasť športu
envirorojekt - Zbieraj papier,
Svetový deň zeme - zber odpadkov v obci
zber tetrapakov a bateriek
mliečny program s Tatranskou mliekárňou
SME v škole
medzinárodná súťaž Matematický Klokan
Botanikiáda
Karneval na ľade
Výstava motýľov pre verejnosť
Valentínsky deň
Základy podnikania - žiaci 6.ročníka - vlastná prezentácia
Škola podporujúca zdravie
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 2002
Druh inšpekcie: Komplexná
Škola využíva na vých. - vzdelávacie účely 17 učební. Na vyuč. TV sa využíva telocvičňa a športové ihrisko, ktoré potrebuje úpravu a rekonštrukciu.
Počas školského roka sme zrealizovali a zakúpili:
zrealizovali sme druhú počítačovú miestnosť
miestnosť s interaktívnou tabuľou
doplnenili sme niektoré kabinety a ŠKD novými učebnými pomôckami
doplnili sme žiacku a učiteľskú knižnicu
nový školský nábytok do zvyšných tried
vymenili sme v 5-9 ročníku drevené tabuľe za keramické tabuľe
postupne sme začali vymieňať osvetlenie miestnosti
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
normatívne - : 263595 €, z toho :
-mzdy+poistné : 201833 €
-prevádzka : 61762 €
nenormatívne - : 8168 € z toho
- odchodné : 4136 €
- vzdelávacie poukazy :4032 €
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
ŠKD 325 €
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
vzdelávacie poukazy : 4032 €
mzdy : 2575 €
energie : 905 €
služby : 553 €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
prenájom telocvične : 380 €
zber papiera : 55 €
za poškodení majetok : 72 €
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
sponzorské :250 € - oprava schodov k ihrisku
1. Vo výchovovno - vyučovacom procese sa dodržiavali učebné osnovy, plány, vzdelávacie štandardy a zosúlaďovali sa s časovo tematickými plánmi, ktoré boli schálené vedením školy.
2. Ďalšiemu vzdelávaniu učiteľov bola venovaná dostatočná pozornosť.
3. Výchovná poradkyňa spolupracovala s tried. učiteľmi, so žiakmi a rodičmi žiakov končiacich školskú dochádzku. Pre svoju prácu má výchovná poradkyňa vhodné podmienky - samostatnú miestnosť s počítačom pripojeným na internet. Konzultačné hodiny pre rodičov a žiakov boli po vzájomnej dohode.
4. Koordinátor prevencie sociálno patologických javov sa zameriaval na propagáciu zdravého životného štýlu žiakov. V spolupráci s PPP v SNV zorganizoval besedu s psychologičkou pre problémových žiakov.
5. Pripravili a zapájali sme žiakov do rôznych súťaží, ktoré rozvíjali ich talent, nadanie a telesnú zdatnosť.
SILNÉ STRÁNKY
KOMPARO - dobrovoľné testovanie predchádzajúce celoplošnému testovaniu v 9. roč.
výučba a začlenenie detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami
modernizácia učební IKT
postupné zavádzanie IKT do vyučovacieho procesu a záujmovej činnosti žiakov, využívanie dataprojektoru
deň otvorených dverí pre rodičov žiakov 1. ročníka
pravidelná aktualizácia www stránky školy
pestrá mimoškolská činnosť v záujmových útvaroch,
2. miesto v okrese "Škola roka" v športe
SLABÉ STRÁNKY
absencia zdrojov na inováciu materiálno-technického vybavenia učební a kabinetov
nedostatok financií na opravy a rekonštrukcie (amortizácia strechy, dverí, podláh, sociálnych zariadení a šatní v suteréne)
zhoršenie dochádzky žiakov
neodborné vyučovanie niektorých predmetov
rastúci počet detí s poruchami učenia a správania
nárast agresivity medzi žiakmi
nezáujem o učenie
nižšie zapájanie žiakov do súťaží a olympiád
OPATRENIA
vštepovať žiakom zásady slušnosti a morálky, dbať na disciplínu žiakov, predchádzať nežiaducim javom v správaní žiakov
zvýšiť a zefektívniť spoluprácu triednych učiteľov s rodičmi žiakov v súlade s ľudskými právami i právami dieťaťa za účelom zníženia negatívnych prejavov
motivovať žiakov k učeniu novými formami a metódami práce
učiť žiakov hodnotiť svoju vlastnú prácu, prácu svojich spolužiakov a efektívne sa učiť
naučiť žiakov zodpovedať za svoje činny
promptne a neodkladne riešiť všetky problémy (dochádzka, správanie, ....)
Vzdelávací proces sa orientoval na skvalitňovanie odbornej prípravy žiakov pre efektívny výkon povolania, pre výber správnej školy v súlade s potrebami spoločnosti. Pozitívnym krokom pre profesijnú orientáciu žiakov sú Dní otvorených dverí na SŠ a gymnáziu a burza stredných škôl v SNV, kde žiaci môžu získať aktuálne informácie o možnostiach štúdia na SŠ v našom regióne.
V Pláne práce školy sme brali do úvahy dodržiavanie psychohygienických zásad vo výchovno - vyučovacom procese a mimoškolskej činnosti.
Rozvrh hodín bol zostavený podľa aSc agendy a zaradenie jednotlivých vyučovacích hodín zohľadňovalo princíp dodržiavania psychhygienických zásad. Obsahovo príbuzné predmety nenasledovali za sebou. Predmety s dvojhodinovou dotáciou boli zaradené s najmenej jednodňovou pauzou.
Prestávky medzi vyučovacími hodinami časovo zodpovedali normám určeným pre oddych žiakov.
Zadávanie domácich úloh žiakom bolo v súlade so psychologickými zásadami.
Pri písaní písomných prác sa zohľadňovala primeraná zaťaženosť žiakov.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| DFS Slovinočka | 20 | 1 |
| futbalovy | 12 | 1 |
| Hip - hop | 55 | 2 |
| Nemecký jazyk | 13 | 1 |
| Pohybové hry 3-5 | 21 | 1 |
| Pohybove hry 6-9 | 16 | 1 |
| Šikovné ruky | 15 | 1 |
| Výpočtová technika I stupen | 32 | 2 |
konzultácie rodičov žiakov 1. roč. s triednym učiteľom
rodičovské združenia a zasadnutia Rodičovskej rady
neformálne stretnutia rodičov s učiteľmi
komunikácia s rodičmi prostredníctvom mailov
je potrebné zlepšiť komunikáciu s rodičmi žiakov, ktorí zanedbávajú školskú dochádzku a majú nevhodné správanie
Spolupráca so zriaďovateľom , ktorý poskytol škole všetko, čo je v súlade so zákonom, bola na dobrej úrovni.
ZRPŠ finančne prispievalo na športové súťaže a prispelo na MDD.
Pre verejnosť je sprístupnený internet v škole.
Tradične je spolupráca s MŠ - pravidelná navšteva predškolákov na vyučovaní v 1. triede a návšteva telocvične
Vypracoval: Mgr. Karolína Stehlíková
V Slovinkách, 15. októbra 2010
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 18.10.2010
Powered by aSc EduPage