• Letná škola po stopách škriatka Permonika

Pedag.doprovod: Mgr.L.Sabová,Mgr.M.Mikula

• Letná škola - angličtina hrou

• Dnes sa veru súťažilo  "o zlom krky" , aj "o zlom jazyk" .Športové súťažné úlohy boli zadané v anglickom jazyku a tak si bolo treba riadne oprášiť cudzojazyčnú slovnú zásobu. Všetky námahy odmenili medaily a chutný obed.

Pripravili : Ing.L. Koňarová, Mgr. L.Sabová

• Letná škola - návšteva v ZOO

• Počasie nám našťastie doobeda krásne drží formu a tak nič nebráni našim turistom skúmať svet. Návštevu v ZOO pripravili:

Mgr. Sabová, Mgr. Vaľková

• Letná škola - záhady prírody

• Dnešný deň patril spoznávaniu bylín, vytváraniu herbára a kamienky sa využili na krásne učiteľské tablo, ktoré si dáme určite zarámovať. Nápadité a tvorivé aktivity dnes pripravila : Mgr. P. Tomašková

• Letná škola - záhady školskej knižnice

• Hľadanie stratenej knihy - Pipi Dlhá Pančucha.

Deti mali za úlohu najskôr zistiť, ktorá kniha sa nám z knižnice stratila. Šikovne plnili zadania, a tak sa veľmi ľahko dopátrali k výsledku. Bolo ju však potrebné aj nájsť. Vďaka poschovávaným indíciám sme sa síce trošku nabehali, ale stratená kniha sa našla a s ňou aj sladký poklad. A samozrejme nechýbali ani "dlhé pančuchy" pátrači si ich fixou vyzdobili podľa seba..Hľadať zadania po škole s "pipi pančuchou " na nohe nie je vôbec jednoduché. Veď si to doma vyskúšajte :)

Pripravila : Mgr. Mária Szabóová

• Letná škola "v plnej vodnej"

• Ďakujem p. Mgr. Lucii Sabovej za koordináciu projektu a všetkým vyučujúcim za zapojenie a tvorivé aktivity. Pekné leto.

Mgr. A. Rybárová, RŠ

• Ceny energií - jedna dobrá správa

• Vážení rodičia, malý oznam ohľadom vykurovania školy plynom a nárastu cien za energie. Riaditeľka školy v marci 2021 podpísala s SPP fixáciu ceny za plyn v hodnote 21,95€ za kW hodinu. Túto cenu máme garantovanú do 31.12. 2023. Je to naozaj vzácna dohoda, z ktorej uzavretia sa dnes mimoriadne teším, nakoľko je dnes cena pre školu 183€ za 1kW hodinu. Najnižšia možná dohoda je od sumy 150€ za kW. Pri našej spotrebe 295 tis. kW ročne si iste viete prepočítať akému veľkému problému a dohadovaciemu konaniu sme sa nateraz vyhli pri fakturácii. Navyše zriaďovateľ školy zabezpečil z projektu výstavbu tepelného čerpadla, ktorá prebieha a mala by pre energie v našej škole znamenať nie malú úsporu spotreby. Pracujeme a spolupracujeme tak, aby sme urobili za nás všetky svoje "domáce úlohy". Takže v škole bude teplo a žiaci nemusia nosiť do školy pod pazuchou drevo . Ešte sa zohrejme na slnku.

Pekné leto. Mgr. Anna Rybárová, riaditeľka školy

• Školské pomôcky - aktualizácia

• Milí rodičia  a žiaci, na našej webovej stránke sú už aktualizované školské pomôcky, ktoré potrebujú žiaci na svoje vzdelávanie v šk. roku 2022/2023. Prajeme ešte všetkým pekné leto.

LINK na pomôcky : https://zsslovinky.edupage.org/a/skolske-potreby

• Dokončenie renovácie oplotenia zadnej časti areálu školy

• Riaditeľka školy ďakuje p. Jozefovi Mníchovi a Sociálnemu podniku obce Slovinky s.r.o za dokončenie oplotenia už i zadnej časti areálu našej školy. Tešíme sa tejto, pre nás , veľmi výhodnej spolupráci i dobrým vzťahom.

Oznam pre rodičov malých detí: sánkovanie v zime na ihrisku bude i naďalej umožnené do večerných hodín 19:30h , teda do odchodu p. upratovačky, ktorá areál zamyká.

Oznam pre mládež: máme v príprave montáž kamerového systému pre sprísnenie kontroly pohybu nepovolaných osôb v areáli školy. Teší nás , že sa naši bývalí žiaci vracajú radi do svojej školy, ale nenechávajú tam za sebou "knihy". To sa musí skončiť. Za školou sa nachádzajú potrubia vykurovacieho systému, ktoré boli poškodené a taktiež prebieha nákladná výstavba tepelného čerpadla. Milá mládež, za všetkým je veľa práce, naozaj to nie je vhodné miesto na zábavu. Ste rozumní, iste rozumiete. Ďakujem.

Pekné leto všetkým.