• Výtvarný talent našej štvrtáčky

• Amanda Papcunová má len 9 rokov, ale jej videnie sveta farieb a literárnych postáv je naozaj pozoruhudný. Poslala nám ukážku Harry Pottera ako ho vidí dnes, s odstupom času. Myslím si, že si raz pozrieme aj jej výstavu a že o nej ešte budeme počuť.

• Hviezdoslavov Kubín - obvodné kolo v Krompachoch

• Blahoželáme našej žiačke, Barborke Čechovej,

k 1.miestu v prednese poézie.

Ďakujeme aj žiačkám: Linde Maňovskej, Vanesske Pačanovej, Zarke Haľkovej a Katke Novotnej za reprezentáciu našej školy na obvodnom kole.

Pripravili: vyučujúce SJL

• BIOLÓGIA v 5. ročníku naživo u o. Tomáša

• BIOLÓGIA v 5. ročníku naživo

Téma: vtáky a cicavce

Žiaci v rámci hodiny biológie doniesli rôzne rekvizity ako parohy srnca a jeleňa, ale mali sme aj živého škrečka a zajaca. Navštívili sme aj gréckokatolícku faru. Mgr. Tomáš Mikunda chová totiž množstvo rôznych zvieratiek. Konkrétne našim žiakom ukázal ako sa z vajíčok liahnu kuriatka. Vysvetlil nám ako ich ohrieva v umelej liahni. Žiaci si mohli kuriatka chytiť do rúk a priamo pozerať na jednotlivé štádia vývinu vo vajíčku. Bolo to naozaj veľmi zaujímavé. Ďakujeme za ochotu.

Pripravili: Mgr. Pavlína Tomašková, Mgr. Tomáš Mikunda

• Komunitné kruhy alebo emočná inteligencia žiakov - aktualizačné vzdelávanie učiteľov

• V dobe umelej inteligencie a dôrazov na IQ žiakov a študentov sa ukazuje ako priorita výchova k EQ - k EMOČNEJ INTELIGENCII ŽIAKOV, ktorá ich má viesť k budovaniu kvalitných a emočne stabilných vzťahov vo svojom blízkom i širšom okolí, s rodičmi, so súrodencami, s kamarátmi..atď.Cieľom je naučiť žiakov cez komunitný triedny kruh a dôverné spoločenstvo vytvárať blízke vzťahy bez predsudkov a škatuľkovania ľudí, rozumieť svojim pocitom a otvorene ich komunikovať. Vedieť sa navzájom pochopiť a podporovať, aktívne vypočuť toho druhého a pokladať to vo vzťahoch za dôležité. Ranné kruhy majú napomôcť našim žiakom dozrievať v osobnosti schopné budovať si dobré a kvalitné medziľudské vzťahy.

Lektorka vzdelávania: Mgr. Silvia Oleníková

• Nové rozhlasové aparáty už inštalované v škole

• V rámci získaného projektu pre výchovu žiakov k hodnotám a ku kritickému mysleniu sa už v týchto dňoch vymieňajú v škole staré 60 ročné rozhlasové aparáty za krásne a nové. V plnom prúde je už aj príprava nového rozhlasového nahrávacieho štúdia. Spolu so žiakmi sa už na tieto aktivity veľmi tešíme.

• DEBATIÁDA (30.-31.1.2024) - učíme sa slušne argumentovať

• Koniec 1.polroka sa niesol v znamení 2 zaujímavých diskusií v rámci 3.ročníka Debatiády v podaní 4 žiackych tímov. Okrem diskusného súboja ôsmakov a deviatakov si tento rok svoje sily po prvýkrát zmerali aj žiačky 6. a 7.ročníka. Tradične sa súťažilo v 2 témach - jednej vopred stanovenej, na prípravu ktorej mali k dispozícii 1 týždeň a jednej improvizovanej - tu museli stačiť 4 minúty. Všetky 4 tímy sa snažili čo najlepšie ukázať svoje prezentačné, komunikačné a argumentačné zručnosti. Veľmi milo prekvapili práve zástupkyne mladších ročníkov, ktoré sa už teraz tešia na budúcoročnú Debatiádu. Prejaviť svoj názor a slušne k nemu aj svoje argumenty je zručnosť, ktorú mladý človek potrebuje ako soľ. Rovnako aj vedieť uznať časť pravdy v názore oponenta. Dôležité je zachovať si slušnú úroveň diskusie a dobré vzťahy, ktoré iný názor nemusí ukončiť, ale posunúť.

Pripravili: Mgr. Mária Szabóová, PaedDr. Lenka Dzuriková a

Mgr. Zuzana Dubecká

• Projekt: Čítame radi - uspeli sme

• V rámci projektu MŠ SR z POO sme získali 500€ na zakúpenie nových kníh do triednych knižníc 1. a 2. ročníka. Máme z toho radosť a krásne nové knihy pre našich žiakov už aj dorazili k svojim zvedavým čitateľom. Ďakujeme

Pripravili: Mgr.S.Michňová a Mgr.L.Sabová

• 1. Školský ples učiteľov, rodičov a priateľov školy

• Milí rodičia a priatelia školy, ďakujeme krásne, že ste prijali naše pozvanie na náš prvý školský fašiangový ples. Byť spolu s Vami bolo najkrajšie ukončenie fašiangov.

1.Školský ples pri ZŠ,Slovinky - TOMBOLA

Okrem výbornej zábavy priniesol včerajší večer aj zisk z tomboly 400€ .

Táto suma bola venovaná na liečebné náklady dvoch našich žiačok.Všetkým, ktorí ste prispeli, veľmi pekne ďakujeme.

Mgr.Anka Rybárová,riaditeľka školy

• Oznam rodičom žiakov z ŠKD

• Milí rodičia, z dôvodu vzdelávania učiteľov bude v pondelok 12.2.2024 pracovať školský klub detí  len do 14:00h. Ďakujeme za porozumenie.

• Karneval - fašiangová zábava našich žiakov

• Naozaj pestrá paleta nápadov a masiek  zaplnila kultúrny dom. Ťažko bolo spoznať vlastných žiakov. Diskotékovú zábavu spestrili i rozprávkové postavičky a zaujímavé hry. Verím, že toto vydarené podujatie prinieslo našim žiakom, ale i rodičom, či učiteľkám nádielku zábavy a smiechu. Blahoželáme víťazom a ďakujem všetkým, ktorí svojou maskou zlepšili náladu všetkým.

• Pokusy na hodine prírodovedy v 3. ročníku

• Témou bola tráviace sústava, hmotnosť a objem. Najprv sme si zistili akú má hmotnosť ľad, potom sme ho nechali roztopiť a merali sme jeho objem. Podobný pokus sme urobili i so snehom a porovnávali sme zistenia. Tráviacu sústavu sme si modelovali plastelinou a skúmali usporiadanie orgánov v našom tele.

Pripravila: Mgr. Mária Labašová