• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• "Človek, ktorý nečíta knihy, nemá žiadnu výhodu oproti človeku, ktorý čítať nevie."   Mark Twain

Umelecký prednes, krásna literatúra, ukážky autorov, z ktorých každá nesie publiku svoj odkaz. Dnešné súťažné literárne stretnutie žiakov sa nieslo práve v tomto duchu. Ďakujeme pedagógom za prípravu žiakov a organizáciu súťaže, všetkým súťažiacim žiakom, že si dali túto námahu a venovali sa literatúre viac, ako boli povinní. Blahoželáme oceneným žiačkám a žiakom. Radosť z úspechu vždy motivuje a poteší.

• Snehulienka - vystúpenie pre verejnosť

• POĎAKOVANIE

Riaditeľka školy zo srdca ďakuje žiakom 6. ročníka : Linde Maňovskej, Lukášovi Štecovi, Marekovi Adamisovi, Tatiane Horváthovej, Vaneske Ďorkovej, Petrovi Bikárovi, Bianke Bikárovej, Katke Lučanskej, Adriane Karolčíkovej, Lucke Mračnovej a Michaele Bagárovej, že sa ochotne zapojili do nácviku divadelného predstavenia Snehulienka. Otvorili sme tak na našej škole, verím, že zaujímavú tradíciu ochotníckeho divadla.Ďakujem aj rodičom za spoluprácu a podporu. Zvlášť ďakujem žiakom, ktorí sa zúčastnili i víkendové predstavenia pre verejnosť. Malo úspech, vyvolalo krásnu náladu a smiech. Ďakujeme za dobrovoľný príspevok obecenstva, pomôže nám nakúpiť látky a materiál na muzikál : Kto zabil Pána? - ktorý pripravujeme.

• Oznam rodičom a žiakom

• Zajtra, t.j. 31.1. 2023 budú po polročnej klasifikácii žiakom rozdané Výpisy známok a to takto :

I. stupeň : na 4. vyučovacej hodine

II. stupeň : na 5. vyučovacej hodine

Po vydaní výpisov a po skončení triednickej hodiny idú žiaci domov. Obedy a ŠKD budú v riadnom režime.

Ďakujeme za pozornosť.

• Triedne rodičovské stretnutia

• Milí rodičia, tento týždeň (t.j. od 16.1. - 19.1.2023) prebehnú triedne rodičovské stretnutia. Riaďte sa , prosím, časovo podľa pokynov Vašich triednych učiteliek. Povzbudzujem Vás, aby ste sa ochotne zúčastnili a oboznámili sa s prácou Vašich detí podrobnejšie, ako i s radosťami a starosťami ich kolektívu. Tešíme sa na Vás. Ďakujeme za spoluprácu.

• Aktualizačné vzdelávanie pedagógov - digitálna škola

• Riaditeľka školy oznamuje rodičom, že z dôvodu povinného vzdelávania pedagógov v rámci reformy obsahu a formy vzdelávania: Vzdelávanie 21. storočia, budú mať žiaci I. i II. stup. 18.1.2023 (v stredu) skrátené vyučovanie na 4 vyučovacie hodiny. Obedy budú v riadnom režime. ŠKD - ráno bude, poobede do 12:30h. Ďakujeme za porozumenie.

• Oceanárium priamo v škole

• Milí rodičia, naša škola využila netradičnú ponuku filmovej 3D projekcie na tému spoznávania oceánu. Spoločnosť ponúka dva programy: jeden pre I. a druhý pre II. stupeň. Deti majú 3D projekciu v balóne zdarma, ak vyjadríte súhlas, že žiakovi spoločnosť môže vytvoriť fotosety s oceánskou tématikou. Zakúpenie setu je DOBROVOĽNÉ, nemusíte si ho zakúpiť. Ak nebude mať Vaše dieťa súhlas s odfotením, cena vstupenky na filmovú projekciu je 5€.  Prosím, vyjadrite sa triednym učiteľkám najneskôr do piatku 13.1.2023 do 14:00h. Ďakujeme.  Mgr. Anna Rybárová, RŠ

• Porucha na vodnej kanalizácii v obci

• Milí rodičia, z dôvodu poruchy na vodnej kanalizácii v obci, nebudú mať dnes žiaci OBED. Zvlášť upozorňujem rodičov detí, ktoré navštevujú ŠKD, že budú bez obeda. Preto, ak môžete, príďte si ich vyzdvihnúť skôr. Ďakujeme za porozumenie.

• Lyžiarsky výcvik - informácie pre 7. ročník

• Informácie pre žiakov 7. ročníka a pre ich rodičov ohľadom organizácie LV 2023 nájdete  v prílohe. Tešíme sa a budeme ešte viac, keď aj nasneží. 😃Do konca februára verím, že áno. Na Edupage budete mať možnosť zahlasovať za Vaše dieťa, či sa LV výcviku zúčastní, aby sme mohli pokračovať v presnom zabezpečovaní podmienok. Prosím o zahlasovanie rodičov do piatku 13.1.2023 do 14:00. Ďakujeme za porozumenie.

Zodp. pedagóg: Mgr. Martin Mikula a Mgr. Anna Rybárová, riaditeľka školy

Link - organizácia LV 2023 je pod obrázkom

• Nájdený číp žiaka /čky na obecnom úrade

• Nájdený číp žiaka/čky, ktorý stratil dnes  cestou zo školy, v kanáli smerom k obecnému úradu a na kolóniu, si  môžete vyzdvihnúť na obecnom úrade u p. Darinky Pačanovej. Veľa šťastia . Žiaci, dávajte si na veci väčší pozor. Vďaka.

• Oznam pre rodičov a žiakov

• Riaditeľka školy oznamuje rodičom a žiakom, že sa v utorok 10.1.2023 nebude vyučovať 7h a nebude športový krúžok z dôvodu aktualizačného vzdelávania pedagógov.

Ďakujeme za porozumenie.

Mgr. Anka Rybárová