• Beh ulicami Krompách - bodovali sme

• Sme nadšení a tešíme sa z dnešného úspechu žiačok našej školy v ich kategóriách :

1.MIESTO: Lucka Sabová - 4.ročník

3. MIESTO : Mia Petruňová - 1.ročník

Výborný výsledok ! BLAHOŽELÁME

Ďakujeme všetkým našim žiakom,ktorí dnes bojovali za našu školu. Zaslúžene získali diplom a medailu za účasť. Urobili viac ako museli.Super,žiaci.Vďaka aj Mgr.Martinovi Mikulovi za prípravu žiakov a Mgr.N.Bernáthovej za pomoc s organizáciou.

Mgr.Anna Rybárová,riaditeľka školy

Pripravil:Mgr. Martin Mikula.

• Makovická struna - úspešné speváčky i na našej škole

• MAKOVICKÁ STRUNA - v umeleckej sále Obecného úradu v Slovinkách sa dnes uskutočnila súťaž v speve rusínskych a ukrajinských piesní. Uspeli i naše žiačky. Umiestnili sa vo svojich kategóriách na 2. mieste (v striebornom pásme). Zo srdca blahoželáme!

1. Sofia Gubová - 5. roč. - za ZŠ pripravila Mgr. Aneta Bučková

2. Lucia Sabová - 4. roč. a Karin Soľaková - 2.roč.

- za DFS Slovinočku pripravila -Mgr. Mária Hudáková

Tešíme sa.

• Biológia 6. ročník - typy plodov

• Poznávanie jednotlivých druhov zeleniny a ovocia , spojená s ich ochutnávkou. Zdravá výživa je denná téma. Nie je to len reklama na pestrý stôl. Dôležité je poznať význam jednotlivých živín pre zdravý vývoj mladého človeka. Ďakujeme za odborný výklad.

Pripravila : Mgr. Pavlína Tomašková

• CEZPOĽNÝ BEH - nechýbala ani naša reprezentácia

• Dnes si naši chalani : Erik Ontko, a Nikolas Kodajek  z 8. roč. a  Jakub Varecha zo 7. roč.  zmerali svoje sily s ďalšími stovkami bežcov z iných škôl. Dĺžka trate presiahla 5km. Súťaž v behu sa uskutočnila  na Košiarnom briežku v Smižanoch. Hoci sa neumiestnili na prvých troch miestach, i tak sme na nich právom hrdí. Získali inšpiráciu trénovať na budúci rok a zabojovať znova. Držíme palce.

Žiakov pripravil : Mgr. Martin Mikula

• Krúžky - časový harmonogram

• MIlí rodičia, ďakujeme za Vašu spoluprácu a zodpovednosť pri zapojení Vašich detí do záujmovej činnosti, ktorú ponúkla škola. Ďakujeme aj vám žiaci, že ste sa takto v hojnom počte do záumovej činnosti zapojili.Nuda je najhorší priateľ mladého človeka. Činnosť krúžkov začína v mesiaci október podľa priloženého časového harmonogramu a pokynov vedúcich jednotlivých útvarov.

• Tae bo pre rodičov

• Milí priatelia našej školy, výzva sa netýka len rodičov našich žiakov. Pozvánka trénera je pre každého, kto má chuť rozhýbať sa.

Vedúci útvaru : Pavol Šomšák

• Zippyho kamaráti - školská psychologička informuje

• K našim druhákom zavítal nový kamarát Zippy. Strávi s nimi celý školský rok. Žiaci si tak spoločne s ním prejdú rôznymi zábavnými situáciami, či príbehmi, ktoré občas nesú so sebou nesú aj nejaký ten problém. Druháci sa budú musieť statočne popasovať s jeho vyriešením a prispieť tak k riešeniu rôznych situácií zo života školáka. Držme im palce.

Pripravila : Mgr. Lucia Pačanová